Rekreační chalupa v Jižních Čechách


Chalupa Obora - jižní čechy Stanislav Řehoř

Mobil: +420 602247801
E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScriptChalupa Obora je po kompletní rekonstrukci s kapacitou max. 8 osob. Najdete ji v Jižních Čechách u historického města Písek, v malé vesničce u rybníků a lesů. Místo je zvlášť vhodná pro astmatiky, v blízkosti se nacházejí klimatické lázně Vráž u Písku. Ideální kraj pro cyklistiku, rybaření (řeky: Otava, Vltava, Lomnice), houbařský ráj.


 

Obora - Cerhonice: multifunkční hřiště pro děti i rodiče

 

Obora - Cerhonice: Rodný dům Ladislava Stroupežnického ( Naši furianti)

 

 


 

Jižní čechy

Kamenný most v PískuJižní Čechy patří k nejkrásnějším místům celé České republiky. Velké množství turistů jsem přijíždí obdivovat přírodu, rybníky, potůčky, hrady, zámky a krásná romantická historická města.
Nejsou zde žádné velké továrny, které by kazily nádhernou okolní přírodu, ale velké zalesněné plochy, chráněná území, rybníky a rašeliniště.
Jižní Čechy, to jsou také historická města jako České Budějovice nebo Třeboň, kde historii můžete obdivovat skoro na každém kroku v původním stavu. Nejen města Vám mohou nabídnout krásy historie, ale i malé vesničky s kostelíky, renovovanymi statky a venkovskymi sidly nižší šlechty. Města jako Písek a Tábor mají krásné okolí a jsou díky své minulosti i jakýmsi historickým skanzenem.
Kromě idylických měst a kulturně historických památek jsou jižní čechy i drsná příroda Novohradských hor nebo Blanského lesa. V okolí Jindřichova Hradce naleznete husté hluboké lesy. Tzv. Česká Kanada - jsou zde k vidění žulové bloky, hory, rybníky a málo narušená příroda.
Jižní čechy jsou také známi jako oblast ryb a rybníků a proto si zde můžete pochutnat na zdejší specialitách z ryb a ochutnat jihočeské pivo. Za zmíňku stojí i návštěva lázní v Třeboni nebo Bechyni.
Sportovat můžete v jižních Čechách kdekoliv. Jsou zde vybudovány trasy pro cyklisty i stezky pro turisty bez kol. Najdete zde i mnoho golfových hřišť, jízdáren, rybářských revírů a daří se zde vodním sportům od potápění až po windsurfing. V jižních Čechách jsou ideální podmínky pro lyžování na Šumavě.

Jindřichův hradec