Obsazené prázdninové termíny

27.06. - 29.08.

Volné prázdninové termíny stále na www.melusine.cz.

Chalupa Obora

Kapacita 8 osob

Chalupa Obora, celý objekt vyhrazen pouze pro jednu skupinu.

Parkování

Chráněné parkování na dvoře nebo před objektem. 

Ubytování

Ubytování ve čtyřech ložnicích pro maximálně 8 osob.

Odpočinek

Klidné místo. Ideální kraj pro cyklistiku, rybaření a houbaření.

Jízdní kola k zapůjčení zdarma

kola

Ubytování v Jižních Čechách

Vybavení:
1x ložnice s klenutým francouzským dvoudveřovým oknem - 2 lůžka + 1x dětská postýlka
1x obýv. pokoj - sedací souprava, Smart TV + satelit + DVD, rádio s CD
1x podkroví - hala + velký pokoj - 2 lůžka + 2 dvulůžkové ložnice (1 průchozí)
1x kuchyně s jídelnou - sklokeramická varná deska, elektrická trouba, mikrovlnná trouba, varná konvice, kuchyňská linka, veškeré nádobí pro vlastní stravování, lednice, kávovar, toustovač.

V přízemí koupelna: sprchový kout, umyvadlo, WC, automatická pračka.
V podkroví další WC a umyvadlo.
  • Pro klidné spaní na všech oknech sítě proti polétavému hmyzu.
  • Pro letní osvěžení a pohodu zahradní sprcha a zahradní lehátka.

Vytápění - elektrické, krbová kamna na dřevo

Parkování - 1x na uzavřeném dvoře, 1x ve stodole

Zahrada - s kamennou zdí dokola, soukromí - venkovní gril s motorkem a ekoroštem, pískoviště, zahradní nábytek, slunečník

Rybaření - na řece Otavě a Vltavě (přehrada Orlík). V objektu k dispozici mrazák 75L na ryby. Informace o povolenkách pro celé JČ pro členy rybářského svazu i nečleny bez rybářského lístku obdržíte při rezervaci pobytu.

Výlety - Písek, Strakonice, Blatná - zámek, Orlík - zámek, Zvíkov - hrad, Březnice - zámek, přehrada Orlík, Vráž u Písku - lázně, Koupání v místním rybníku nebo Orlík - přehrada - 15 km, krytý bazén a koupaliště v Písku - 18 km, Nákup 2,5 km, restaurace 4 km.

Příjezd z Prahy po silnici I. třídy č. 4 (Strakonická) směr Čimelice, po 6 km odbočit směr Cerhonice -Obora - vzdálenost z Prahy cca 90 km.

Jižní Čechy

Jižní Čechy patří k nejkrásnějším místům celé České republiky. Velké množství turistů jsem přijíždí obdivovat přírodu, rybníky, potůčky, hrady, zámky a krásná romantická historická města.
Nejsou zde žádné velké továrny, které by kazily nádhernou okolní přírodu, ale velké zalesněné plochy, chráněná území, rybníky a rašeliniště.
Jižní Čechy, to jsou také historická města jako České Budějovice nebo Třeboň, kde historii můžete obdivovat skoro na každém kroku v původním stavu. Nejen města Vám mohou nabídnout krásy historie, ale i malé vesničky s kostelíky, renovovanymi statky a venkovskymi sidly nižší šlechty. Města jako Písek a Tábor mají krásné okolí a jsou díky své minulosti i jakýmsi historickým skanzenem.
Kromě idylických měst a kulturně historických památek jsou jižní čechy i drsná příroda Novohradských hor nebo Blanského lesa. V okolí Jindřichova Hradce naleznete husté hluboké lesy. Tzv. Česká Kanada - jsou zde k vidění žulové bloky, hory, rybníky a málo narušená příroda.
Jižní čechy jsou také známi jako oblast ryb a rybníků a proto si zde můžete pochutnat na zdejší specialitách z ryb a ochutnat jihočeské pivo. Za zmíňku stojí i návštěva lázní v Třeboni nebo Bechyni.
Sportovat můžete v jižních Čechách kdekoliv. Jsou zde vybudovány trasy pro cyklisty i stezky pro turisty bez kol. Najdete zde i mnoho golfových hřišť, jízdáren, rybářských revírů a daří se zde vodním sportům od potápění až po windsurfing. V jižních Čechách jsou ideální podmínky pro lyžování na Šumavě.